امکانات ایران سایت ساز :   

سوالات متداول بهینه سازی و سئو مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

سوالات متداول بهینه سازی و سئو :

هدف اصلي از بهينه سازي وب سايتها در موتورهاي جستجو چيست ؟

براي پاسخ به اين پرسش شما بايستي هدف خود را از راه اندازي يك وب سايت مشخص نماييد. آيا هدفتان جز اين است كه بتوانيد محصولات و سرويس ها و يا حتي خود را به دنياي اينترنت معرفي نماييد.يكي از مهم ترين روشها براي دستيابي به اين هدف قرار گرفتن در نتايج بالاي موتورهاي جستجو است. موتور جستجو يك ابزار بسيار قدرتمند در هدايت كاربران به وب سايتهاي مورد علاقه شان مي باشد.طبق آمارهاي جهاني حدود 85 درصد از كاربران از موتور جستجو براي رسيدن به هدفشان استفاده مي كنند.يعني شما با داشتن يك وب سايت بهينه نشده در واقع حدود 85 درصد از كاربران و شايد هم از مشتريان خود را از دست بدهيد و بالعكس مي توانيد با هزينه مناسبي بابت بهينه سازي به اهداف تجاريتان نزديكتر شويد.

كداميك از روشهاي بهينه سازي در موتورهاي جستجو غيرقانوني بوده و موتورهاي جستجو چه برخوردي با اين روشها دارند ؟

روشهاي غير قانوني در اصل روشهاي هستند كه هدفشان فريفتن موتورهاي جستجو است و از اين طريق مي خواهند به يك موقعيت بهتر و بالاتري در نتايج جستجو دست پيدا كنند.بعضي از اين روشها عبارتند از : پركردن متن هاي موجود در صفحه با كلمات كليدي انبوه پركردن متا تگهاي صفحات با كلماتي غير مربوط و هم چنين تكرار بيش از حد كلمات استفاده از متن ها و كلمات غير قابل مشاهده در صفحات وجود صفحات متفاوت با محتواي يكسان استفاده از سيستم اتوماتيك توليد صفحات براي كلمات كليدي مختلف و ... پيشنهاد مي شود هيچ گاه ريسك استفاده از اين روشها را در وب سايت خود نكنيد ، چرا كه در بهترين حالت موتور جستجو رتبه آن وب سايت را پايين ميآورد و در بدترين حالت كل وب سايت را از فهرست وب سايتهايش حذف مي كند.

طول و تعداد كاراكترهاي موجود در عنوان صفحه و توضيحات و متا تگ كلمات كليدي چه تعداد مي تواند باشد ؟

موتورهاي جستجوي مختلف تعداد متفاوتي از كاراكترهاي موجود در عنوان ، توضيحات و يا كلمات كليدي موجود در متا تگ مربوطه را مي خوانند. معمولا موتورهاي جستجو عنوان صفحه را بين 70 تا 150 كاراكتر را مي خوانند ، اما چون بيشتر موتورهاي جستجو بزرگ عنوان طولاني را غير قانوني بر مي شمارند ، پيشنهاد ما اين است كه عنوان صفحه تان بين 60 الي 80 كراكتر باشد و بهترين تعداد براي توضيحات صفحه نيز ما بين 150 تا 220 كاراكتر مي باشد. هم چنين اين مطلب را مد نظر داشته باشيد كه از كلمات كليدي بيشتر از 2 بار در عنوان و هم چنين بيشتر از 3-4 بار در توضيحات استفاده نكنيد. حداكثر طول نيز براي كلمات كليدي 1024 كاراكتر است(البته با در نظر گرفتن ، و فضاهاي خالي ). هم چنين براي جدا سازي كلمات كليدي از يكديگر حتما از كاما و يك فضاي خالي استفاده نماييد.

چگونه ميتوان به نتايج بالاي موتور جستجو با كلمات كليدي انتخابي دست يافت ؟

براي دستيابي به اين هدف بهتر است كه اعمال زير را براي صفحات خود انجام دهيد: بكاربردن 5 الي 6 بار از كلمات انتخابيتان در متن صفحه مابين تگهاي سر تيتر قرار دادن اين كلمات در متن لينكهاي وارد شده يه اين صفحات استفاده از اين كلمات در عنوان و توضيحات و هم چنين در متا تگ كلمات كليدي قرار دادن اين كلمات در تگ alt مربوط به عكس ها

چگونه مي نوان رتبه سايت در گوگل را اندازه گيري و آن را ارتقا داد ؟

آسانترين راه براي اندازه گيري رتبه سايت در گوگل استفاده و نصب نوار ابزار گوگل (Google pagerank ) مي باشد .اين رتبه از 10 سنجيده مي شود و البته قابل ذكر است گوگل براي اندازه گيري رتبه سايت از الگوريتم پيچيده و تقريبا كشف نشده اي استفاده مي نمايد. يكي از مهمترين فاكتورهاي در نظر گرفته شده در اين الگوريتم تعداد لينكهاي وارد شده به صفحات يك سايت مي باشد ، بدين گونه كه هر چقدر لينهكاي مهمتر و بيشتري به وب سايت شما وارد شده باشد ، سايت شما رتبه بالاتري در گوگل خواهد داشت. به عنوان مثال براي رسيدن به رتبه يك تعداد اندكي لينك وارده به سايت كافي است ، اما براي دستيابي به رتبه هاي 5 و يا 6 تعداد بسيار زيادي لينك وارده نياز است.( البته نبايد از اهميت لينكها صرف نظر كرد ، چرا كه لينك صفحه اي با رتبه 3 يا 4 مطمئنا با اهميت تر از لينكهايي با رتبه 1 مي باشد).

آیا تعداد کلیک هایی که بروی یک لینک که در نتیجه جستجو در گوگل وجود دارد تاثیری در مکان آن دارد یا نه ؟ یعنی اگر سایت من در مکان 20 هست و تعداد زیادی کاربر روزانه روی آن کلیک کنند آیا باعث میشود که جایگاه سایت من بهتر شود ؟

با سلام، بایستی عرض شود که جهت لیست شدن سایتها در لیست نتایج جستجوی گوگل فاکتورهای گوناگونی و متعددی وجود دارد و قبل از این که وب سایتها در نتایج جستجو لیست شده باشند , آنالیزهای گوناگونی بر روی آنها انجام می گیرد , سپس وب سایتها با توجه به نتیجه آن آنالیز لیست میشوند. اما در رابطه با پرسش شما,اگر این نظر شما هم درست باشد , شما خودتان می توانید روزانه بر روی نتایج جستجو کلیک نمده (با آی پی های متفاوت) و خودتان رتبه سایتتان را ارتقاء دهید, اما با یک تجزیه و تحلیل ساده می توان دریافت که این نکته صحت ندارد.

 

مشتری گرامی ، لطفا سوالات خود را در مورد بهینه سازی و سئو از طریق بخش ارتباط با ما مطرح نمایید و در اسرع زمان پاسخ سوال خود را در همین بخش کارشناسان خواهند داد .

 

مشاوره رایگان و سفارش

بهترین راه برای طراحی وب سایت، مشاوره قبل از هر تصمیمی در رابطه با آن وب سایت است، در ایران سایت ساز این کار با تماس شما با یکی از مشاورین ما صورت می گیرد، برای این امر شما دو راه ساده و سریع در پیش روی خود دارید. راه اول تماس تلفنی است و راه دوم تکمیل و ارسال فرم درخواست برآورد هزینه طراحی وب است، که با تکمیل آن مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم در ارتباط با طراحی وب سایت شما را در اختیارتان خواهند گذاشت
شورای عالی انفورماتیک کشور
سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور پرداخت اینترنتی با همکاری بانک ملت پرداخت اینترنتی با همکاری پرداخت امن بانک پاسارگاد عضو انجمن طراحان و توسعه دهندگان وب

ارتباط با ما

آدرس و تلفن تماس دفتر مرکزی :

تهران ، میدان ولیعصر (عج ) ، بلوار کشارز ، خیابان کبکانیان ، کوچه قزوینی ، ساختمان مهسا ، طبقه ۵ ، واحد ۱۷

مدیر عامل : احسان ایزدی مقدم

تلفن ثابت ۴ - ۵۳ ۱۸ ۵۹ ۷۷ - ۰۲۱
فکس ۴۵ ۰۸ ۷۷ ۸۹ - ۰۲۱
تلفن همراه ۶۸ ۱۲ ۳۰۰ - ۰۹۱۹

وضعیت پیشرفت پروژه ها

ایران داگ
80%
خبرگزاری طنین
70%
املاک ماهور
80%
ماسانیز
70%
پرورش تفکر خلاق
60%
کوثر پیامک
90%
حوزه علمیه المهدی(عج) بیدگل
60%
MDF نوین
80%امتیاز دهید